Home » خبر ورزشی امروز » شرایط برای مربی ایرانی فراهم نیست/ ویژگی مربی خارجی برای والیبال

شرایط برای مربی ایرانی فراهم نیست/ ویژگی مربی خارجی برای والیبال

شرایط برای مربی ایرانی فراهم نیست/ ویژگی مربی خارجی برای والیبال

شرایط برای مربی ایرانی فراهم نیست/ ویژگی مربی خارجی برای والیبال

کارشناس والیبال با تاکید بر اینکه مربی ایرانی توانمندی‌های خوبی دارد، گفت: المپیک میدانی است که باید از یک مربی کاردان و مدیر استفاده کنیم، شرایط برای مربی ایرانی هنوز مهیا نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، پس از فسخ قرارداد ایگور کولاکوویچ فدراسیون والیبال برای تیم ملی در مسابقات ۲۰۲۰ توکیو به دنبال جایگزین برای این مربی است.

عباسعلی میرحسینی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره انتخاب گزینه برای تیم ملی والیبال ایران گفت: اگر بخواهیم فقط مسابقات المپیک را در نظر بگیریم شرایط برای مربی ایرانی در حال حاضر فراهم نیست، تیم ملی والیبال ایران در مرحله گروهی مسابقات المپیک در گروه نسبتاً خوبی قرار دارد. المپیک رویداد سنگین و مهمی است و باید مربی کاردان و با برنامه مدیر و از هر نظر تمام و کمال هدایت ملی پوشان را بر عهده داشته باشد مربی که هم فدراسیون هم بازیکنان از او حرف شنوی داشته باشند.

کارشناس والیبال در ادامه تاکید کرد: در رویدادهایی مانند بازی‌های آسیایی لیگ ملت‌ها می‌توانیم فرصت‌های بیشتری به مربیان داخلی و بازیکنان آینده دار والیبال کشور بدهیم و شرایطی فراهم کنیم که مربیان ایرانی خود را بیشتر به والیبال جهان نشان دهند. اما حضور در المپیک نیاز به یک مربی کاربلد و با علم روز دارد.

وی در ادامه افزود: یک مربی خوب علاوه بر بار فنی و دانش روز والیبال باید مدیر بسیار خوبی باشد و ارتباط خوبی با بازیکنان فدراسیون و اصحاب رسانه برقرار کند. ولاسکو از جمله مربیانی بود که علاوه بر علم و دانش خوب مدیر لایقی نیز بود. یک مربی موفق باید در کنار علم روز دنیا ارتباطات و مدیریت خوبی داشته باشد.

میرحسینی در پایان گفت: به مربیان داخلی باید اعتماد کنیم، درست است در حال حاضر نمی‌توانیم برای المپیک میدان را به مربی ایرانی بدهیم اما باید کم کم زمینه را برای نمایش مربیان ایرانی فراهم کنیم تا آنها نیز توانمندی‌های خود را نشان دهند. باید شرایط را کم کم برای استفاده از مربی ایرانی فراهم کنیم.

About