Home » خبر ورزشی امروز » ‌تغییرات زیاد به استقلال ضربه زده است/ معضل اصلی بدهی‌ها هستند

‌تغییرات زیاد به استقلال ضربه زده است/ معضل اصلی بدهی‌ها هستند

لطیفی در گفتگو با مهر:

‌تغییرات زیاد به استقلال ضربه زده است/ معضل اصلی بدهی‌ها هستند

‌تغییرات زیاد به استقلال ضربه زده است/ معضل اصلی بدهی‌ها هستند

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: تغییرات پی در پی در چند سال گذشته ضربات زیادی به استقلال زده است.

‌علی لطیفی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد تغییرات جدید در مدیریت باشگاه استقلال گفت: باید تغییرات مدیریتی در استقلال را از دو زاویه نگاه کنیم، ابتدا صحبت از پول به میان می‌آید، مدیران قبلی هم نتوانستند این شرایط را مهیا کنند، متأسفانه مشکلات مالی این سال‌ها استقلال را دچار یک بحران شدید کرد و این مدیریت غلط ادامه دار شد. متأسفانه تغییرات مکرر باعث شد استقلال آسیب زیادی ببیند و طرفداران این تیم روزهای خوبی را سپری نکنند

وی ادامه داد: مدیریت غلط باعث ناکامی شد، بحث یک فرد خاص نیست که او ضعیف یا قوی بوده اما در مجموع اشتباهاتی که در گذشته به وجود آمد ماندگار شد و همه دارند ضرر آن اشتباهات را می‌دهند.

لطیفی در ادامه خاطرنشان کرد: نمی‌خواهم از سعادتمند حمایت کنم اما از آنجا که او سابقه فوتبالی دارد، رئیس هیأت مدیره بوده از استقلال شناخت کافی دارد و اعتقاد دارم می‌تواند در کار خود موفق باشد البته نمی‌توان انتظار معجزه داشته باشیم اما باید به او فرصت داد تا بتواند کارش را با آرامش انجام دهد.

پیشکسوت باشگاه استقلال با انتقاد از برخی مدیران این تیم گفت: متأسفانه در کشور ما استعفا معنا ندارد و تا کسی کنار گذاشته نشود از میز و صندلی خود کنار نخواهند رفت. این اتفاق در استقلال هم وجود داشت و مدیرانی که می‌دانستند ضعیف هستند حاضر به استعفا نشدند تا روزی که آنها را کنار گذاشتند اما اعتقاد دارم سعادتمند با توجه به شناختی که از استقلال دارد می‌تواند در آینده موفق بوده و کارش را به درستی انجام دهد.

لطیفی خاطرنشان کرد: مدیران ناکارآمد عامل اصلی بدهی استقلال بودند کسانی که نه متعهد بودند و نه متخصص، به استقلال آمدند و با بستن انواع قراردادهای غیراصولی فسادهای زیادی انجام دادند. به عنوان مثال بازیکنی که ۱۰ هزار دلار هم نمی‌ارزید با او قرارداد ۴۰۰ هزار دلاری بسته، ۵۰ هزار دلار به خود او دادند و مابقی را بین خودشان تقسیم کردند. این اتفاق صدمات زیادی به فوتبال ما زد و استقلال و پرسپولیس با بدهی‌های کلانی رو به رو شدند.

پیشکسوت باشگاه استقلال در پاسخ به این سوال که چه راهکاری برای موفقیت سعادتمند در روزهای آینده خواهید داشت گفت: به اعتقاد من همه باید از مدیرعامل حمایت کنند تا او بتواند با آرامش کارش را انجام دهد، انتقاد صحیح لازم است اما اگر بخواهیم مغرضانه برخورد کنیم کار به مشکل برخواهد خورد. بنابراین معتقدم مدیرعامل استقلال می‌تواند با نشست‌هایی که با پیشکسوتان می‌گذارد با مشکلات بیشتری از این باشگاه آشنا شده و با همفکری که صورت می‌گیرد این مشکلات برطرف شود و در مجموع آرزو می‌کنم سعادتمند به همراه همکارانش بتواند بحران مالی استقلال را هر چه زودتر برطرف کند.

وی در پایان و در پاسخ به این سوال که آیا تعطیلی لیگ به سود فوتبال ما خواهد بود یا خیر، گفت: وقتی کشورهای صاحب فوتبال مثل اسپانیا، ایتالیا و انگلیس فوتبال شأن را تعطیل می‌کنند این نشان می‌دهد شرایط بسیار سخت است آنها از امکانات مدیریتی، پزشکی، نرم افزاری و سخت افزاری به طور کامل برخوردارند و می‌دانند با این شرایط تعطیلی فوتبال ضروری است. امیدوارم مدیران ما هم به این موضوع دقت کنند و اجازه ندهند در این شرایط سخت لیگ آغاز شود که این یک خودکشی است اگر بخواهیم با این وضعیت دوباره لیگ را ادامه دهیم.

About