Home » خبر ورزشی امروز » مشکلات از حد گذشته و تنها راه نجات استقلال خصوصی‌سازی است

مشکلات از حد گذشته و تنها راه نجات استقلال خصوصی‌سازی است

یزدانی در گفتگو با مهر:

مشکلات از حد گذشته و تنها راه نجات استقلال خصوصی‌سازی است

مشکلات از حد گذشته و تنها راه نجات استقلال خصوصی‌سازی است

پیشکسوت آبی پوشان گفت: مشکلات مالی استقلال به حدی زیاد شده که به نظر نمی رسد به صورت ریشه‌ای حل شود مگر آن که به بخش خصوصی واگذار شود.

داریوش یزدانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: عدم ثابت مدیریت در استقلال یکی از بزرگ‌ترین مشکلات این باشگاه در سالهای اخیر بوده و یکی از اصلی ترین عوامل عدم نتیجه گیری. از آنجایی که مدیران هم می‌دانند دوران مدیریت شان کوتاه است اغلب نگاه شان کوتاه مدت است و به جای برطرف کردن ریشه‌ای مشکلات، نگاهی گذرا به آن دارند چون بر این باورند که در آینده حضور ندارند تا پاسخگوی عملکرد خودشان باشند.

پیشکسوت آبی پوشان تاکید کرد: با این مشکلات فراوان مالی که مثل تار عنکبوت پیرامون این تیم تنیده شده به نظر می‌رسد تنها راه نجات باشگاه واگذاری آن به بخش خصوصی باشد. اتفاقی که در همه سالهای گذشته فقط حرف آن زده شده و برای همین است که هرچقدر هم که این روزها اخبار جدی در این خصوص می‌شنویم، باز هم باور پذیری آن سخت می‌شود.

یزدانی در ادامه بیان داشت: گرچه همانطور که گفتم باور پذیری آن دشوار است، اما واقعاً امیدوارم این بار عزم دولت برای واگذاری سرخابی‌ها به بخش خصوصی کاملاً جدی باشد چرا که این تنها راه باقی مانده برای نجات این دو باشگاه از ورطه ورشکستگی و نابودی می‌باشد.

ملی پوش سابق کشورمان در خصوص ادامه فعالیت‌های فوتبال و به خصوص لیگ برتر خاطرنشان ساخت: اولویت دنیا در این روزها سلامتی مردم و شکست دادن کرونا است. فوتبال هم مثل خیلی از فعالیت‌های دیگر کشورهای مختلف در اولویت نیست و دولتها تمرکزشان را برای مبارزه با این بیماری که مثل یک سلاح کشتار جمعی به جان دنیا افتاده گذاشته‌اند. اما اینکه بعد از کنترل و مهار این بیماری چه باید کرد را الان نمی‌شود گفت. ابتدا باید صبر کرد و دید چه زمانی کشور به حالت عادی باز می‌گردد. اما بدیهی است که اگر تا اوایل اردیبهشت شرایط کشور عادی نشود، ادامه مسابقات عملاً منتفی خواهد بود. در این صورت باید لیگ را بدون معرفی قهرمان کنسل اعلام کرد.

وی افزود: در صورت کنسل شدن لیگ تنها معرفی قهرمان و حتی تیم‌های راه یافته به لیگ قهرمانان مهم نیست. مهمتر از آن چگونه حل کردن معادلات پایین جدول است. حداقل پنج شش تیم در خطر سقوط قرار دارند و در این منطقه از جدول اتفاقات زیادی می‌تواند بیفتد. محاسبه همین جدول به عنوان جدول نهایی اجحاف در حق بسیاری از تیم هاست که حق شان پایمال می‌شود.

About