Home » خبر ورزشی امروز » مقاومت عجیب مقابل VAR؛ تبرئه داوران خاطی!

مقاومت عجیب مقابل VAR؛ تبرئه داوران خاطی!

مقاومت عجیب مقابل VAR؛ تبرئه داوران خاطی!

به گزارش “ورزش سه”، بعد از اشتباهات عجیب داوری در این بازی خیلی از کارشناسان داوری به این نکته اشاره کردند اگر استادیوم فولاد شهر به تکنولوژی کمک داور وید ئویی مجهز بود دو اشتباه بد و فاحش داوری تصحیح و حق تیم ذوب آهن تضیییع نمی شد. VAR؛ فدراسیون فوتبال با وجود دانستن این موضوع که این تکنولوژی می تواند اشتباهات داوری در فوتبال ایران را به حداقل برساند تا اکنون گام مهمی برای خرید و اجرای این پروژه در استادیوم های ایران برنداشته؛ البته در این باره بارها و بارها مدیران کمیته داوران مصاحبه کردند. این در حالی است که برخی شرکت های ایرانی در این مسیر گام هایی برداشته اند و اعلام آمادگی کردند با ایرانی کردن این تکنولوژی آنرا در استادیوم های ایران پیاده خواهند کرد.

در نشستی که به منظور بررسی اشتباهات داوری دیدار ذوب آهن در برابر ماشین سازی برگزار شد هیچ صحبتی از VAR به میان نیامد؛ تنها حیدر بهاروند سرپرست فدراسیون فوتبال گفت:« داوران فوتبال ما خالص و  بی منت تلاش می کنند و کسی نمی تواند در فضای مجازی و حقیقی اتهامی به آنان وارد کند. در این میان، اما موضوع مهمی وجود دارد و اینکه روند قضاوت ها باید در فضایی باشد که حداقل اشتباه حادث شود و تیم ها لطمه نخورند.»

در بخشی از خبر این نشست که توسط سایت فدراسیون فوتبال منتشر شده می خوانیم:« فیلم رقابت تیم های ذوب آهن اصفهان و ماشین سازی به تصویر کشیده شد و زوایای مختلف مربوط به قضاوت تیم داوری این مسابقه توسط اعضای کمیته  و رییس دپارتمان داوری به نقد کشیده شد و توضیحات مقتضی بر اساس آنالیزهای صورت گرفته و گزارش های دریافتی ارائه شد و تصمیمات لازم در این باره اتخاذ گردید.»

تصمیمات لازم احتمالا محرومیت چند هفته ای تیم داوری به خصوص داور وسط مسابقه است! و این چرخه همین طور تکرار می شود و به نظر می رسد موضوع کمک داور ویدئویی در فوتبال ایران بایگانی شده است. در حالی که فیفا در حال آماده شدن برای استفاده از یک تکنولوژی جدید است. تکنولوژی که خط آفساید را به وضوح نشان می دهد و به تیم داوری می فهماند که صحنه ای که رخ داده آفساید بوده یا نبوده و از این پس تیم های داوری در اعلام آفساید مرتکب اشتباه نخواهند شد.

About