Home » اخبار ورزشی بانوان » کمرانی: یک تعویض اشتباه و بر هم ریختن جو باعث شکست ما مقابل چین شد

کمرانی: یک تعویض اشتباه و بر هم ریختن جو باعث شکست ما مقابل چین شد

سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان گفت: یک تعویض اشتباه و برهم ریختن جو باعث شد تا تمرکز خود را در مقابل چین از دست بدهیم و شکست بخوریم.
مهرو کمرانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص نایب قهرمانی تیم میکس تیمی تکواندو ایران در نخستین حضور خود در مسابقات جام‌جهانی اظهار داشت: مسابقات میکس تیمی تجربه متفاوتی با مسابقات انفرادی بود. حضور در مسابقات چین اولین تجربه ما در این مسابقات بود، اما با این حال موفق به شکست تیم روسیه قهرمان دو سال گذشته این رقابت‌ها و ساحل عاج قهرمان یک دوره مسابقات میکس شدیم.

وی تصریح کرد: با وجود تجربه کم دختران ایرانی، بچه‌هاعملکرد خوبی داشتند. در دیدار فینال مقابل چین نیز تا اوایل راند سوم نتیجه مساوی بودیم، اما یک تعویض اشتباه و برهم ریختن جو باعث شد تا مسابقه را از دست بدهیم و شکست بخوریم. من در این مسابقات هدایت دختران را برعهده داشتم، اما قرار بود هنگام حضور بچه‌ها در شیاپ‌چانگ، استاد خلیفه آنها را هدایت کند تا بچه‌ها تمرکز خود را از دست ندهند.

سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان خاطر نشان کرد: تا قبل از دیدار نهایی و حتی در راندهای ابتدایی دیدار فینال، مسئولیت هدایت بازیکن دختر با من بود و خلیفه بازیکنان پسر را راهنمایی می‌کرد. ایمان زاده نیز مسئولیت زنگ و پرچم را برعهده داشت، اما در اواسط دیدار فینال اعلام کردند تنها دو مربی می‌تواند کنار زمین حضور داشته باشد که با تصمیم خلیفه و با توجه به حضور بازیکنان دختر، مسئولیت زنگ و پرچم برعهده من گذاشته شد تا همچنان در کنار زمین حضور داشته باشم. این مسئولیت باعث شد ارتباط من با دختران قطع شد و دیگران نتوانم آنها را راهنمایی کنم.
کمرانی گفت: با توجه به هم نام بودن هر دو بازیکن دختر ما و عدم حضور من در کنار دختران باعث شد ما مرتکب تعویض اشتباه شویم و کیمیا علیزاده در راند سوم مقابل بازیکن سنگین وزن چین قرار بگیرد و کیمیا همتی نیز به مصاف حریف کیمیا علیزاده برود. حریف کیمیا علیزاده در دیدار نهایی 73 کیلوگرم وزن داشت، در حالی کیما علیزاده در روز مسابقه و بعد از خوردن صبحانه 60 کیلوگرم بود. همین تفاوت وزن باعث شد تا کیمیا علیزاده روی یک صحنه با از دست دادن تعادلش، ضربه‌ای به کلاهش وارد شود. ضربه‌ای که به اشتباه برای آن ناک‌دان شمرده شد، در حالی که اصلا به صورت کیمیا برخوردی نداشت.
وی افزود: همین اشتباه باعث شد تا کیمیا در چند ثانیه 9 امتیاز از دست بدهد. از طرفی در یک صحنه در راند سوم مشخص نشد که مسئولان چینی با دستگاه‌های الکترونیکی هوگوها چه کاری انجام دادند که دیگر حتی یک امتیاز برای ما ثبت نشد. چندین بار نیز درخواست کردیم تا هوگوها چک شود اما این کار انجام نشد. به نظر می‌رسد این اقدامات به نوعی تبانی بود تا به هر نحوی که شده تیم میکس چین قهرمان جام‌جهانی شود تا سهمیه المپیک آزمایشی را کسب کند.

سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان در خصوص عملکرد کیمیا علیزاده بعد از بازگشت از مصدومیت عنوان کرد: اصلا انتظار این عملکرد خوب را از کیمیا علیزاده نداشتم و فکر می‌کردم با توجه به دوری از میادین در مسابقات امتیازات زیادی را از دست بدهد که خوشبختانه کیمیا تا دیدار نهایی حتی یک امتیاز نیز از دست نداد. از کیمیا علیزاده راضی بودم. کیمیا همتی نیز با وجودی که امتیاز از دست می‌داد، اما خیلی خوب امتیاز می‌گرفت و همین موضوع رضایت من را از او بیشتر کرده بود. کیمیا همتی کم تجربه است و خیلی جا برای پیشرفت دارد.

کمرانی در پاسخ به این سوال که با توجه به فاصله کم مسابقات جام‌جهانی و مسابقات هنرهای رزمی، می‌توان از تیم میکس کشورمان توقع کسب نتیجه را در کره‌جنوبی داشت، گفت: قطعا خستگی، فاصله کم مسابقات و تفاوت ساعت در عملکرد بچه‌ها تاثیرگذار است. اصلا در این شرایط نمی‌توانم بگویم که بچه‌ها با 100 درصد توان در مسابقات هنرهای رزمی حضور خواهند داشت. هنوز خستگی و آسیب دیدگی‌های مسابقات جام‌جهانی در بچه‌ها وجود دارد.

وی تاکید کرد: کره‌جنوبی با توجه به میزبانی تیم خوبی خواهد داشت و برای کسب سهمیه المپیک تلاش خواهد کرد. با توجه به اینکه تنها تیم قهرمان سهمیه المپیک را کسب می‌کند، کره‌ای‌ها تمام تلاش خود را برای قهرمانی انجام خواهند داد. امیدوارم اتفاق خاصی در این مسابقات نیفتد، چرا که اولویت اول ما سلامتی بچه‌ها و آسیب ندیدن آنهاست. امیدوارم غیرت ایرانی و تلاش بچه‌ها باعث شود تا نتیجه خوبی نیز بگیریم.

About