Home » خبر ورزشی امروز » فدراسیون بسکتبال هیچ پیش فرضی درمورد چگونگی ادامه لیگ برتر ندارد

فدراسیون بسکتبال هیچ پیش فرضی درمورد چگونگی ادامه لیگ برتر ندارد

در گفتگو با مهر مطرح شد:

فدراسیون بسکتبال هیچ پیش فرضی درمورد چگونگی ادامه لیگ برتر ندارد

بسکتبال

به گفته مسئول کمیته مسابقات و داوران فدراسیون بسکتبال، این فدراسیون فعلا هیچ برنامه ای در مورد لیگ برتر و چگونگی ادامه دیدارهای آن ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا نیمه کاره ماند و هنوز در مورد وضعیت آن و اینکه چگونه پیگیری خواهد شد، تصمیم گیری قطعی نشده است.

قرار بود لیگ برتر بسکتبال از ۱۵ اسفندماه سال گذشته با حضور ۸ تیم شهرداری گرگان، پتروشیمی بندرامام، شیمیدر قم، نفت آبادان، مهرام تهران، آویژه صنعت مشهد، شهرداری بندرعباس و اکسون تهران وارد مرحله پلی آف شود اما همزمانی با بحران کرونا، این رقابت‌ها را همچون رویدادهای دیگر رشته‌ها لغو کرد.

بعد از آن ۲۵ فروردین ماه به عنوان زمان جدید برای از سرگیری لیگ برتر بسکتبال تعیین شد هرچند که بعد از آن دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا در ورزش مبنی بر تعطیلی تمام فعالیت‌های ورزشی تا پایان فروردین ماه، در عمل پیگیری رقابت‌ها در تاریخ مصوبِ جدید را هم منتفی کرد.

این در حالی است که پیش از این دغدغه برگزاری المپیک در مردادماه و برنامه پیش بینی شده برای آغاز تمرینات تیم ملی از خردادماه، فدراسیون را ملزم به پایان دادن به لیگ برتر در اردیبهشت ماه کرده بود. حالا اما با تعویق المپیک الزامی به این مسئله نیست با این حال تصمیم گیرندگان فدراسیون بسکتبال هنوز به نتیجه جدیدی در مورد لیگ برتر و چگونگی ادامه آن نرسیده اند.

پیام سیفی زاده مسئول کمیته مسابقات و داوران فدراسیون بسکتبال در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد اینکه «تکلیف لیگ برتر با توجه به تعویق لیگ برتر و بحران کرونا چگونه خواهد شد؟»، گفت: برای پاسخ به این پرسش زود است چون ما هم مانند دیگر فدراسیون‌ها و مسئولان‌شان باید بر اساس شرایط و دستورالعمل‌های ارسالی برنامه ریزی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: منتظر هستیم تا ببینیم ستاد مقابله با کرونا در ورزش برای چگونگی فعالیت‌ها در اردیبهشت ماه و بعد از آنچه دستوالعمل مصوبی در اختیارمان می‌گذارد. قرار بود این ستاد هفته گذشته این دستورالعمل را ابلاغ کند اما تا به امروز اقدامی نشده است.

مسئول کمیته مسابقات و داوران فدراسیون بسکتبال تاکید کرد: احتمال اینکه طی هفته جاری دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا در ورزش در این زمینه ابلاغ شود، زیاد است. بر اساس این دستورالعمل اقدام لازم صورت خواهد گرفت.

«پیش از این برگزاری المپیک برای فدراسیون بسکتبال در مورد لیگ برتر محدودیت زمانی ایجاد کرده بود. امکان دارد با توجه به تعویق این بازی‌ها، لیگ برتر تحت هر شرایطی و حتی با چندماه تأخیر پیگیری شود یا امکان مختومه اعلام شدن پرونده آن وجود دارد؟»، سیفی زاده در پاسخ به این پرسش تاکید کرد: هیچ پیش فرضی در این زمینه نداریم. ترجیح‌مان این است که این لیگ هم مانند هر فصل دیگر با تعیین قهرمان و دیگر تیم‌های برتر به پایان برسد اما کرونا و شرایط استثنایی که ایجاد کرده، بیشتر از هر عاملی تعیین کننده است.

سیفی زاده گفت: بلافاصله پس از ابلاغ دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا مبنی بر چگونگی پیگیری فعالیت‌های ورزشی در مورد لیگ برتر تعیین تکلیف خواهیم کرد.

About