Home » خبر ورزشی امروز » دیاباته و مطهری، گلزن ترین مهاجمان لیگ برتر

دیاباته و مطهری، گلزن ترین مهاجمان لیگ برتر

دیاباته و مطهری، گلزن ترین مهاجمان لیگ برتر

به گزارش “ورزش سه”، استقلال در شبی که سرمربی خود را روی نیمکت نداشت، با دو گل دیاباته و مطهری توانست 3 امتیاز حساس را از گرمای آبادان به چنگ آورد تا همچنان امیدهای تیم فرهاد برای کسب سهمیه، زنده بماند. در این دیدار، دیاباته و مطهری نهمین گلهای خود در لیگ نوزدهم را به ثمر رساندند که البته مطهری 5 گل از این 9 گل را با لباس ذوب آهن به ثمر رسانده است.

دیاباته و مطهری

اما در صدر جدول گلزنان لیگ برتر، شهریار مغانلو قرار دارد. مهاجم 25 ساله ی پیکان با به ثمر رساندن 12 گل، بالاتر از سایر بازیکنان در رده ی اول گلزنان لیگ برتر قرار دارد. تا پایان هفته ی بیست و پنجم، مغانلو طی حضور در 23 بازی به میزان 2019 دقیقه در ترکیب پیکان حاضر بوده که به طور میانگین هر 168 دقیقه یک گل برای خودروسازان به ثمر رسانده است.

رتبه ی دوم بهترین گلزنان لیگ برتر با 10 گل زده به صورت مشترک در اختیار عیسی آل کثیر از صنعت نفت آبادان و مهدی ترابی از پرسپولیس قرار دارد. آل کثیر مهاجم 30 ساله ی صنعت نفت در این فصل به میزان 1617 دقیقه برای آبادانی ها بازی کرده که او بطور میانگین هر 161 دقیقه یک گل برای تیمش به ثمر رسانده است.

مهدی ترابی نیز در 23 دیدار این فصل برای سرخپوشان پایتخت بازی کرده که مجموع دقایق حضور او در زمین به 1994 دقیقه می رسد. هافبک 25 ساله ی پرسپولیس نیز بطور میانگین هر 199 دقیقه بوی گل داده و این آمار را برای خود به ثبت رسانده است.

رده ی بعدی جدول گلزنان را سه مهاجم استقلال در اختیار دارند. شیخ دیاباته که در این فصل بازی های زیادی را به دلیل مصدومیت از دست داد، در 15 دیدار این فصل لیگ برتر لباس استقلال را بر تن کرده که مجموع دقایق حضور او در این دیدارها به عدد 999 می رسد. این بدان معناست که شیخ هر 111 دقیقه یک گل برای آبی پوشان پایتخت به ثمر رسانده که از این حیث بهترین عملکرد را در بین بهترین گلزنان لیگ برتر دارد.

در کنار شیخ، ارسلان مطهری حضور دارد. دیگر فوروارد آبی پوشان که در این فصل 1421 دقیقه برای دو تیم ذوب آهن و استقلال به میدان رفته، موفق به زدن 9 گل گردیده است. بطور میانگین ارسلان هر 157 دقیقه یک گل زده که بعد از شیخ، دومین عملکرد برتر را در بین تمام بازیکنان لیگ برتر دارد.

مهدی قایدی سومین بازیکن استقلال است که در این فصل 9 گل زده. مهاجم 21 ساله ی آبی پوشان که در ابتدای فصل پیراهن شماره 10 تیمش را بر تن کرد و قول داد 10 گل در لیگ به ثمر برساند، چند هفته ایست که به لب مرز قولش رسیده و یک گل تا عملی کردن وعده ی ابتدای فصلش دارد. قایدی در لیگ نوزدهم در تمام دیدارهای استقلال به بازی رفته که مجموع دقایق حضور او به عدد 1674 می رسد. مهدی بطور میانگین هر 186 دقیقه یک گل را در لیگ برتر برای استقلال به ثمر رسانده است.

پس از مهاجمین استقلال، 4 بازیکن هشت گله در جدول بهترین گلزنان لیگ قرار دارند که حضور یک مدافع در این میان جالب توجه است. احمدرضا زنده روح مدافع 28 ساله ی گل گهر در تمام 25 بازی این فصل گل گهر در ترکیب نماینده ی سیرجان بوده که مجموع دقایق حضور او به عدد 2250 دقیقه می رسد. یعنی مدافع گل گهر تمامی دیدارها را بطور فیکس و 90 دقیقه در زمین بازی بوده است. زنده روح بطور میانگین هر 281 دقیقه یک گل برای گل گهر به ثمر رسانده است.

دیگر هم تیمی زنده روح، یعنی یونس شاکری نیز 8 گله است. او در طی 1841 دقیقه حضور در ترکیب تیمش هشت گل زده که یعنی او بطور میانگین هر 230 دقیقه یک گل زده است.

علی علیپور مهاجم پرسپولیس نیز هشت گله است. او این تعداد گل را در طی 2089 دقیقه به ثمر رسانده. علیپور بطور میانگین هر 261 دقیقه یک گل برای سرخپوشان پایتخت به ثمر رسانده است.

نفر آخر هشت گله های لیگ، محمد نوری هافیک 37 ساله ی پارس جنوبی است. او در مدت زمان 1283 دقیقه حضور در ترکیب نماینده ی جم هشت گل زده که بطور میانگین هر 160 دقیقه یک گل برای تیمش به ثمر رسانده است.

چنانچه بخواهیم 10 گلزن برتر لیگ را بر اساس میانگین دقایق حضور در بازی و تعداد گل هایشان رده بندی کنیم، با این جدول مواجه خواهیم شد:

1- شیخ دیاباته هر 111 دقیقه یک گل
2- ارسلان مطهری هر 157 دقیقه یک گل
3- محمد نوری هر 160 دقیقه یک گل
4- عیسی آل کثیر هر 161 دقیقه یک گل
5- شهریار مغانلو هر 168 دقیقه یک گل
6- مهدی قایدی هر 186 دقیقه یک گل
7- مهدی ترابی هر 199 دقیقه یک گل
8- یونس شاکری هر 230 دقیقه یک گل
9- علی علیپور هر 261 دقیقه یک گل
10- احمدرضا زنده روح هر 281 دقیقه یک گل

About