Home » اخبار ورزشی زنان » در چهار رشته امید به کسب سهمیه‌های جدید المپیکی برای بانوان داریم

در چهار رشته امید به کسب سهمیه‌های جدید المپیکی برای بانوان داریم

فرهادی‌زاد با مهر مطرح کرد:

در چهار رشته امید به کسب سهمیه‌های جدید المپیکی برای بانوان داریم

در چهار رشته امید به کسب سهمیه‌های جدید المپیکی برای بانوان داریم

معاون امور بانوان وزارت ورزش با ابراز امیدواری از اینکه سهمیه‌های المپیکی ورزش بانوان برای المپیک توکیو به المپیک ریو برسد گفت: وضعیت ورزشکاران در ۴ رشته ما را امیدوارتر کرده است.

مهین فرهادی زاد در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری کسب سهمیه های المپیک و پارالمپیک توسط بانوان ورزشکار ایران گفت: از مجموع سهمیه های توزیعی برای بازی های المپیک توکیو تا به امروز ورزش ایران صاحب ۵۲ سهمیه شده که سهم بانوان از آن، ۶ سهمیه است. در بخش پارالمپیک هم تا به امروز صاحب ۸ سهمیه بانوان برای بازی های توکیو شده ایم.

وی تصریح کرد: در مجموع تعداد سهمیه هایی که تا به امروز در بخش ورزش بانوان برای المپیک توکیو به دست آمده، خوب و قابل قبول است. باید به این موضوع توجه داشت که این سهمیه ها با وجود تحریم ها به دست آمده اند. به هر حال این شرایط روی ورزش تاثیر منفی دارد. رشته ای مانند تیراندازی به معنای واقعی وابسته به تجهیزات است؛ تجهیزاتی که در داخل تولید نمی شوند و تحریم ها هم اجازه تهیه آنها را سخت کرده است. با این حال در این شرایط تعداد سهمیه های خوبی به دست آمده است.

معاون امور بانوان وزارت ورزش با یادآوری اینکه ورزش بانوان ایران برای المپیک ۲۰۱۶ ریو صاحب ۹ سهمیه شد، خاطرنشان کرد: پرونده سهمیه های المپیکی بانوان در همین تعداد ۶ سهمیه فعلی بسته نمی شود. امید زیادی داریم که به رکورد سهمیه های ریو برسیم و حتی افزایش هم داشته باشیم.

فرهادی زاد خاطرنشان کرد: طبق پیش بینی های کلی، بین ۱۱ تا ۱۸ سهمیه دیگر به مجموع سهمیه های فعلی ورزش ایران برای المپیک توکیو اضافه خواهد شد. قطعاً تعدادی از این سهمیه ها در بخش بانوان خواهد بود. قایقرانی، تکواندو، تنیس روی میز و دوومیدانی رشته هایی هستند که امید به کسب سهمیه بانوان در آنها وجود دارد.

وی با یادآوری اینکه از اسفندماه سال گذشته رقابت های انتخابی المپیک در رشته های مختلف به خاطر شیوع ویروس کرونا لغو شد، تصریح کرد: قرار بود این رقابت های انتخابی تا خرداد و تیرماه در رشته های مختلف پیگیری شود. اگر برنامه مسابقات منتفی نمی شد، قاعدتاً طی هفته های آینده شاهد کسب سهمیه جدید بودیم. البته تعویق ایجاد شده در زمان برگزاری بازی های المپیک، فرصت دوباره ای در اختیار فدراسیون ها گذاشته تا برنامه ریزی برای تیم ها و ورزشکاران‌شان را تقویت کنند. بنابراین به کسب سهمیه های جدید در بخش بانوان امیدوارتر هستیم.

معاون امور بانوان وزارت ورزش با تاکید بر اینکه حقوق ماهانه ۵ میلیون تومانی که برای ورزشکاران المپیکی مصوب شده است عیناً به بانوان صاحب سهمیه هم تعلق می گیرد، گفت: این امتیاز ویژه ای است که برای تمام المپین ها و از جمله بانوان پیش بینی شده است. علاوه بر این شرایط این ورزشکاران را رصد می کنیم. برای رفع هر کمبودی تلاش می کنیم تا شرایط برای آنها به بهترین شکل مهیا شود.

فرهادی زاد در پایان از تمام ورزشکاران و به ویژه المپین ها خواست با رعایت پروتکل های مبارزه با کرونا، سلامت خود را حفظ کنند.

About